İptal ve İade

İPTAL VE İADE KOŞULLARI
Mazeretsiz iade ve ürün değişimleri (Cayma Hakkı) :
İade süreciniz 30 gündür. Ürün çeşitli sebeplerle beklentinizi karşılamadı ise 7 gün içerisinde mazeretsiz iade hakkınız bulunmaktadır. İade süreci, iade kapsamına dahil olan ürünler için geçerlidir. 14 günü aşan sürelerde tarafımıza ulaştırılan iade ürünlere ait ücret, ödeme yolu ile yapılmamaktadır. Ürün bedeli PİJAMONİ  kullanıcı hesabınıza indirim çeki olarak tanımlanabilir.
Kapsam dışı ürünler
* Jelatin, blister ya da vakumlu ambalajlı ürünlerde ambalajı açılmış ya da zarar görmüş olanlar
* DVD, VCD, kitap, dergi vb. kopyalanabilir ürünler
* İç çamaşırları ve yıkanmış tekstil ürünleri
* Gıda ürünleri (mama, içecek vs.)
*Koruyucu bandı olmayan hızlı tüketim ürünleri (krem, şampuan, vb. ürünler)
* Teşhir / fırsat köşesi reyonunda indirimli olarak satılan ve kusuru önceden belirtilen ürünler
* Tüm kullanılmış ürünler (satılabilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır)
* Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilemeyen ürünlerin iadesi ya da değişimi mümkün değildir.
*Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan (kişisel ürünler) veya niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
Ürün iadesinde yapılması ve dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
*Ürünü orijinal faturası ile birlikte göndermeli ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koymalısınız. Faturasız gönderilen iadeler kabul edilememektedir.
*İade edeceğiniz ürünün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir.
*İade ürünü … veya … Kargo ile tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.
İade ürün için geri ödeme süresi kaç gündür ?
Tarafımıza ulaşan ürünlerin İnceleme sonrasında ürün bedelinin kredi kartınıza iadesi 5 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bankanızdan kaynaklı sebeplerle iadenizin kredi kartı ekstrenize yansıması çalışılan banka işleyişine göre değişiklik göstermektedir. Siparişinizde kullandığınız hediye çekleri iade işlemi sonrasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır.
Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemeleri ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.
• Talep etmeniz halinde ürün bedelinin iadesini 1 yıl kullanım süreli PİJAMONİ alışveriş çeki olarak da tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizi iade formunda belirtmeniz gereklidir.
Siparişimi iptal ettirmek istiyorum
Sipariş iptalini kullanıcı hesabınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Tarafımıza +90 (0212) 000000  numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan ya da info@pijamoni.com adresimize iptal talebinizi iletebilirsiniz. Sipariş ettiğiniz ürünün iptal işlemlerinin yapılabilmesi için kargoya verilmemiş olması gerekmektedir.
İptal ettiğim ya da iptal olan siparişimin iadesi ne zaman yapılır?
Ödeme şekli olarak “Kredi Kartı”nı tercih ettiniz ise ve iade şekli olarak “Kredi Kartına İade” ise; ödemeniz online olarak 5 iş günü içerisinde ilgili hesabınıza yapılır ve tarafınıza e-mail ile bilgi verilir. İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Taksitli işlemlerinizin iadesi, bankanın prosedürü gereğince kaç taksitli olarak yaptıysanız, aylık olarak taksit tutarı kadar kullanılabilir limitinize yansır.
Ödeme şekli olarak “Havale/EFT” yi seçmişseniz ve tercihiniz “Hesaba Para İadesi” ise;
*Banka hesap adını
*IBAN numaranızı
*Bankanın ismini
Dataları tarafımıza e-mail adresimizden iletmeniz yada faturanızın arka kısmına belirterek iade ürünler ile tarafımıza ulaştırmanız yeterli olacaktır. İlgili tutar 5 iş günü içerisinde hesabınıza iade edilir.
Tercih etmeniz halinde ürün bedeli indirim çeki olarak PİJAMONİ kullanıcı hesabınıza hediye çeki olarak tanımlanabilir.
Ürün kargodan hasarlı çıktı, bu durumda ne yapmalıyım?
Tutanak tutturulmadan bildirilen hasarlı ürünler tarafımızca teslim alınmayacaktır. Ürünü teslim alırken, kargo görevlisinin yanında açarak kontrol etmelisiniz. Teslim aldığınız üründe ‘hasar’ oluşmuş ise ya da ambalajı ‘deforme’ ise, görevliye ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ tutturmalısınız.
Teslimat esnasında ürünü kargodan teslim alırken, mutlaka görevlinin yanında gerekli kontrolleri yapmanızı ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. İlgili ürün/ürünlerde hasar tespit etmeniz halinde, kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi ve bizi bilgilendirmenizi rica ediyoruz.

Ürünün hasarlı olduğunu kargo teslimatından sonra fark ettim, ne yapmalıyım?
Hasar durumunda, “Kargo Tespit Tutanağı” olmadan teslim aldığınız ürünlerdeki hasardan dolayı sorumlu olmamaktayız. Bu tarz durumda, gün içerisinde teslimatı gerçekleştiren kargo şubesine ulaşarak, durumu anlatıp, destek istemenizi öneririz.

whatsapp 1

Lütfen kullandığınız dilinizi seçiniz

Lütfen size uygun olan para birimini seçiniz

Türk Lirası

US Dollar

Euro